web analytics

Mis on Prolong®

Rahvusvaheline korporatsioon GoldenWest Lubricants, Inc., kellele kuulub kaubamärk PROLONG, alustas oma tegevust mootoriõli, lisandite ja määrdeainete tootmisel 1985. aastal. 1996. aastal jõudis ta rahvusvahelisele turule, viies ellu revolutsioonilisi muutusi sõidu- ja veoautode, tehnoloogiliste ja eriseadmete, laevamootorite õlilisandite ja määrdeainete alal.

„Teist samaväärset pole kogu maailmas®”, ning „Maksimaalne kaitse ja tõhusus®” – need ei ole ainult reklaamlaused. PROLONG täiustatud hõõrdumisvastane metallitöötlustehnoloogia (Anti-Friction Metal Treatment – AFMT™) on unikaalne kogu maailmas.

AFMT™ tehnoloogia

PROLONG AFMT™ tehnoloogia mitte üksnes ei paranda mootoriõli, transmissioonivedelike, hammasülekandeõli ja teiste õlitamisvahendite omadusi.

AFMT™ mõjutab soodsalt metallpinda ja muudab seda. AFMT™ on spetsiaalne õlitamisaine, mis on väga vastupidav tugeva surve suhtes ning on loodud parafiinipõhiste süsivesinike keemilise töötlemise abil. Nimetatud süsivesinikud on teadaolevalt suurepärased õlitajad ning peavad vastu suurele survele ja äärmuslikele temperatuuridele. PROLONG AFMT™ tehnoloogia kasutab unikaalset pikka molekuliahelat, mis võimaldab saavutada märkimisväärse keemilise stabiilsuse.

See protsess on nii suurel määral stabiilne, et sai kõrgeima võimaliku 1a hinnangu sõltumatus laboratooriumis tehtud katse alusel, mille eesmärk oli määrata kindlaks õlitava materjali korrosioonivastased omadused.

Toimemehhanism

Mootoriõlid, transmissioonivedelikud ja hammasülekandeõlid moodustavad kihi kokkusurutud või omavahel hõõrduvate metallpindade vahele. Mida suurem on selle kihi vastupidavus, seda parem on õli. Kuid kõrge survega kohtades, kus metall surutakse vastu metalli, on õlikihi vastupidavus nõrgem, sageli on see täiesti välja surutud.

Veeklaasi on pandud nael. Pöörake tähelepanu sellele, et Prolong AFMT™ kleepub kohe metallpinna külge. Seda protsessi võib näha ka videos “Prolongi testimine vees”.

Erinevalt tavalistest õlidest on PROLONG siduv õlitamisvahend. PROLONG AFMT™ ühineb metallpinnaga molekulaarsel ja keemilisel tasemel, luues kaitsekihi. See kiht ei ole kate metalli pinnal. Molekulid AFMT™ polariseeruvad ja ühinevad metalli pinnaga. AFMT™ molekulide kiht aktiveerub suure surve ja äärmusliku temperatuuri tingimustes, st PROLONG näitab end parimast küljest just siis, kui seda on kõige enam vaja! Selle tulemusena vähendab AFMT™ järsult kahjulikku hõõrdumist ja temperatuuri.

Metalli kulumisastme vähendamine

Metallpind näib sile, kuid mikroskoobis on näha, et seal on väikesed süvendid ja eenduvad kohad. Need ebatasasused võivad üksteise taha takerduda, kui metallpinnad hõõrduvad ja libisevad üksteise peal. See tekitab metalliosakeste eraldumist – pind saab kahjustatud ja muutub veel karedamaks. Kui sellised metalliosakesed satuvad õli sisse, annab see tunnistust metalli väsimisest ja kahjustustest. Metalliosakesed võivad tekitada kahjustusi, ringeldes koos õliga, takerdudes mehhanismi osadesse ja vähendades filtri tõhusust.

PROLONG molekulide loodud kaitsekiht õlitab väljaulatuvaid osi. Kaitsekiht juhib osa survest pinna madalamatele osadele, vähendades hõõrdumise efekti. Kui AFMT™ kiht „kulub”, siis liituvad selle kohaga uued pidevalt ringlevad AFMT™ molekulid. Kui kütuse põlemisenergiat ei pea kasutama hõõrdumise ületamiseks, siis muutub see hobujõududeks, mis on vajalikud, et toetada optimaalset tootlikkust ja hoida kokku kütust. PROLONG AFMT™ muudab metalli siledamaks ja vähendab hõõrdumist, mis tekitab metalli väsimist ja vähendab võimsust.

Temperatuuri ja hõõrdumise vähendamine

See protsess võimaldab kõrvaldada ka hõõrdumisest tekitatud kahjustava soojuse. Õli kõrge temperatuur kiirendab oksüdeerumist ning happe, peroksiidi, süsinikujääkide ja pigi teket. Kui õli temperatuuri tõustes toimub oksüdeerumine, siis muutub õli aina söövitavamaks, selle viskoossus aga väheneb. PROLONG AFMT™ vähendab soojust, seega saab õli säilitada maksimaalse kaitsetaseme.

PROLONGi õlitamismaterjalidele on lisatud ka kvaliteetseid dispergeerivaid aineid, mis aitavad vältida koksijääkide moodustumist ja pigi sadestumist. Need ained lahustuvad õlis ja kõrvaldatakse järjekordse õlivahetuse ajal. See võimaldab optimeerida tootlikkust ja väljundvõimsust.
Näitamaks PROLONG AFMT™ hõõrdumisvastast toimet, tehti laagritega standardkatsed, et määrata õlitamismaterjali omadusi masinas, mis on mõeldud hõõrdumiskatseteks horisontaalsel tasapinnal. Karastatud terasest laagrid pidid pöörlema õlitatud rajal. Tugevalt kriimustatud laager paremal pool oli tavapäraste kulumistunnustega, kui ei kasutatud AFMT™ kaitset. Laagri vasak pool kulus nii, nagu on tüüpiline, kui mootoriõlile lisatakse vahendit Prolong Engine Treatment.

PROLONG ja mootoriõlid

Moodsad looduslikud ja sünteetilised õlid ning transmissioonivedelikud on piisavalt head, kuid neil on oma piirangud. PROLONG soovitab tarbijatel järgida tootja soovitusi õli kaalu ja regulaarse hoolduse osas. PROLONGi toodang ei muuda mootoriõli ega transmissioonivedeliku viskoossust. Pinna õlitamise käigus ühinevad molekulid pinnaga, millele mõjub hõõrdumine tugeva surve tingimustes, nii et sinna vahele ei saa jääda vedelaid määrdeaineid. PROLONGi tehnoloogia aitab muuta tavalise loodusliku või sünteetilise õli „superõlitamisvahendiks”.

Kui on tekkinud veel mõned küsimused, lugege kindlasti läbi alajaotus, kus on kirjas kõige sagedamini esitatavad küsimused seoses Prolong® õlilisanditega. Lugege siit